top of page

Vizita Icoanei Maicii Domnului izvoratoare de mir si factoare de minuni in parohia noastra


Cu ocazia sarbatoririi hramului bisericii noastre, duminica 6 noiembrie vom primi vizita Sfintei Icoane a Maicii Domnului izvoratoare de mir si facatoare de minuni Ivironita din Hawaii. Intampinarea Sfintei Icoane se va face in timpul Utreniei care va incepe la ora 8:30AM. Dupa Sfanta Liturghie vom sluji Acatistul Sfintei Icoane , va urma o Procesiune , si se vor face rugaciuni pentru toti cei prezenti. Va asteptam cu drag!

Commentaires


Adresa / Address:

Biserica Ortodoxa Romana Sf.Arhangheli Mihail si Gavriil/

Romanian Orthodox Church

Holy Archangels Michael and Gabriel

4633 Raley Blvd

Sacramento, CA 95838

 

Telefon/ Phone:

909-480-9139

 

Email:

rocarchangels@gmail.com

 

 

 

Gaseste-ne pe Facebook:

Doriti sa primiti  buletinul  parohial, notificari evenimente, sarbatori, etc.  ?

bottom of page