Aniversarea a 25 de ani de la infintarea parohiei noastre - Vizita Sfintei Icoane izvoratoare de mi

Duminica 11 noiembrie 2018, vom avea praznuirea Hramului Bisericii Sfintii Arhangheli Mihail si Gavriil din Sacramento si aniversarea a 25 de ani de la infintarea parohiei noastre.

Cu aceasta ocazie binecuvantata vom primi vizita Sfintei Icoane izvoratoare de mir a Maicii Domnului Ivirita din Hawai, iar Sfanta Liturghie Arhiereasca va fi oficiata de Inaltpreasfintitul Nathaniel, Arhiepiscop deDetroit si al Episcopiei Romane din America.

Va invitam cu drag sa participati la slujbele si activitatile Hramului, sa va inchinati la Sfanta Icoana a Maicii Domnului, sa primiti binecuvantare arhiereasca si sa va bucurati de o agapa special pregatita pentru aceasta ocazie.


Articole selectate

Articole recente

Arhiva articole